//ogłoszenia parafialne dostępne są również w serwisie FACEBOOK

Ostatnia aktualizacja strony: 21.05.2023 r.

Zgodnie z zapowiedzią Rada Parafialna przeprowadza dziś zbiórkę funduszy na pokrycie kosztów wykonania i instalacji witraży. Za dwa tygodnie przedstawimy zestawienie wszystkich ofiar, jakie wpłynęły na ten cel. Jesteśmy zbudowani pozytywną odpowiedzią; tym, że nie musimy ani brać pożyczek, ani „przesuwać” funduszy przeznaczonych na inne cele. Co więcej, ośmieleni taką postawą, za namową wielu, postanowiliśmy po wakacjach kontynuować prace i umieścić witraże także w małych sześciu oknach, jakie nam pozostały. W tym celu zwracamy się z prośbą o propozycje. Jeśli ktoś ma jakąś ideę, co do tego kto lub co powinno się znaleźć na tych witrażach, niechaj to napisze na kartce z wyjaśnieniem, dlaczego ta osoba lub ten symbol, czy ta rzecz, powinny się znaleźć właśnie w naszym kościele. Po wakacjach Rada Parafialna dokona wyboru spośród wszystkich propozycji.

W nadchodzącą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, będziemy przeżywać wizytację kanoniczną naszej parafii, której dokona ks. Arcybiskup Stanisław Budzik. Przyjedzie do nas na Mszę św. na godz. 9.00. Wtedy nastąpi uroczyste powitanie. Ks. Arcybiskup będzie sprawował dwie Msze św.: o godz. 9.00 i 12.00, zaś na Mszy św. o godz. 10.30 wygłosi słowo. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dokona poświęcenia witraży i udzieli sakramentu bierzmowania. Spotkanie z Radą Parafialną jest przewidziane na godz. 10.20 w domu parafialnym. Ufamy, że wyjedzie stąd z przekonaniem, że parafia Chrystusa Króla jest wspólnotą żywą i dynamiczną.

W przyszłą niedzielę Msza św. zbiorowa będzie odprawiona o godz. 18.00.

Trwa maj – miesiąc maryjny. Zapraszamy na codziennie nabożeństwa majowe na godz. 17.30.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, które w tych dniach zostały przekazane na witraże oraz na inne cele parafialne; w tym KŻR pw. Królowej Rodzin.