Ostatnia aktualizacja strony: 13.06.2021 r.

Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, zaś te składane do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie. Bóg zapłać.

Dziś o godz. 18.00 z racji 13-go dnia miesiąca, zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo MB Fatimskiej. Z racji niedzieli nie odbędzie się jednak procesja maryjna.

Decyzją polskich biskupów 20 czerwca kończy się dyspensa od uczestnictwa we Mszach św. w niedziele i święta nakazane.

W najbliższą środę o godz. 18.00 grupa młodzieży z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania. Z powodów trwających nadal ograniczeń na tę Mszę zapraszamy jedynie osoby bezpośrednio zainteresowane Bierzmowaniem. Zamówione na tę godzinę intencje mszalne zostaną odprawione we czwartek o godz. 18.00.

We czwartek 17 czerwca wypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.

Również we czwartek, po Mszy św. wieczorowej, czyli o 18.45, odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych planujących w najbliższym czasie chrzest swoich dzieci.

Wprawdzie do uroczystości św. Jana pozostało jeszcze 11 dni, ale już teraz pragniemy poinformować, że tego dnia – z powodu licznej grupy solenizantów: Janów i Janin (tak żyjących jak i zmarłych) – o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa jedynie w ich intencji. Intencje mszalne można podawać w zakrystii lub w kancelarii.

Trwamy w miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przypominamy, że codziennie o godz. 18.30 są odprawiane tradycyjne nabożeństwa czerwcowe, na które zapraszamy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które w minionym tygodniu zostały przekazane na potrzeby parafii, a rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za „dary ołtarza”.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.