Ostatnia aktualizacja strony: 14.12.2014 r.

OGŁOSZENIA:

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zgodnie z zapowiedzią przed kościołem wolontariusze zbierają materiały opatrunkowe (bandaże, szerokie plastry, kompresy), rękawiczki jednorazowe i środki antyseptyczne dla rannych i poszkodowanych w trwającej na wschodzie Ukrainy wojnie.

Z racji świąt Bożego Narodzenia pragniemy odwiedzić z posługą kapłańską chorych i starszych z naszej parafii. Prosimy w zakrystii zgłaszać ich adresy. Zgłoszone osoby odwiedzimy w poniedziałek 22.12 w godzinach porannych.

Rodziców, którzy zamierzają w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci, zapraszamy razem z chrzestnymi do naszego kościoła na konferencję, która odbędzie się w czwartek 18.12 po Mszy św. o godz. 18.00.

Informujemy, że w tym tygodniu roraty w naszym kościele odprawiamy w następującym porządku: poniedziałek – godz. 17.00, wtorek, środa i sobota – godz. 7.00, czwartek i piątek – godz. 18.00. Codziennie, podczas rorat będzie można wylosować figurkę „Dzieciątka Jezus” i zabrać ją do domu na jeden dzień. Figurka została nam ofiarowana z Betlejem (miejsca narodzin Chrystusa). Aby wziąć udział w losowaniu należy przynieść do kościoła na roraty kartkę z nazwiskiem i imieniem. Pierwsze losowanie jutro o 17.00. Od wtorku 16.12 zapraszamy po każdych roratach na nowennę do Bożego Narodzenia!

Przypominamy, że w parafii roznoszone są opłatki wigilijne. Gdyby któraś rodzina nie otrzymała opłatka, prosimy zgłosić się po odbiór w zakrystii.

Do wtorku włącznie można zgłaszać u duszpasterzy osoby czy rodziny pozostające w trudnej sytuacji materialnej. Przygotujemy dla nich paczki, które będą do odebrania w dolnym kościele w najbliższą środę 17.12. o godz. 16.00. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórce żywności, zwłaszcza przez ostatnie dwa dni w sklepie Carrefour.