Ostatnia aktualizacja strony: 28.06.2015 r.

PROGRAM PIELGRZYMKI DO RZYMU

W dniach 06–11. 07 w godzinach od 10 do 14 w dolnym kościele będą organizowane wakacyjne zajęcia rekreacyjne dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia będą prowadzone przez młodych wolontariuszy z naszej parafii. Dzieci można zapisywać na listę uczestników po Mszy św. w zakrystii.

W poniedziałek 29.06 przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa będą o 17.30. Spowiedź pierwszopiątkową rozpoczniemy o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę, z racji I miesiąca po Mszach św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 12.00 również zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich Kół Żywego Różańca.

Zachęcamy do przynoszenia z ogrodów kwiatów do przystrojenia ołtarzy. Jednocześnie dziękujemy paniom troszczącym się o wystrój ołtarzy i wszystkim sprzątającym kościół.

Dziękujemy za modlitwę i materialne wsparcie na rzecz kościoła i trwającej budowy centrum parafialnego. Bóg zapłać! Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą niedziele, podczas Mszy św. o godz. 12.00.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Do wtorku zapraszamy jeszcze na nabożeństwa czerwcowe, a od środy 01.07 powracamy do modlitwy różańcowej, którą w kolejne dni prowadzą poszczególne Kółka Różańcowe.

Wzorem lat ubiegłych, w miesiącach lipcu i sierpniu odprawiamy w soboty o godz. 18.00 Mszę św. z liturgii niedzielnej. Mogą z niej skorzystać osoby, które w obiektywny sposób będą przeszkodzone możliwością pójścia na Mszę św. w niedzielę (np. całodzienna podróż czy konieczna praca).

W związku z okresem letnim prosimy o zwracanie uwagi na nasz strój, w którym przychodzimy na Mszę św. Z uwagi na szacunek dla miejsca, jakim jest kościół, strój winien być odświętny i nie krępujący innych uczestników liturgii. Z góry dziękujemy za zrozumienie.

W zakrystii i kancelarii parafialnej rozpoczynamy zapisy na XXXVII Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z Lublina dnia03 sierpnia. Koszt uczestnictwa wynosi 75 zł. O szczegółowe informacje nt. pielgrzymki prosimy pytać duszpasterzy.

W dniach 26-30.10.2015r organizujemy z parafii pielgrzymkę samolotową do Rzymu. Program jest dostępny w zakrystii, w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.