Ostatnia aktualizacja strony: 15.06.2014 r.

OGŁOSZENIA:

W czwartek 19.06 przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Ofiary na tacę z wszystkich Mszy św. będą przeznaczone na powstające w Lublinie „Centrum Jana Pawła II”. Po Mszy św. o 10.30 (bez kazania) razem z parafią Niepokalanego Poczęcia NMP wyruszymy z Procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami: Ponikwoda, Ustronie, Rudnicka, Porzeczkowa i Bazylianówka. Nasza parafia przygotowuje pierwszy ołtarz na Ustroniu - przy posesji p. Smarż (o pomoc w przygotowaniu prosimy mieszkańców całej ulicy) i drugi na ul. Rudnickiej - przy posesji p. Wajrak ( o pomoc w przygotowaniu prosimy mieszkańców ul. Prostej i Rudnickiej ). Dzieci klas III przychodzą w strojach pierwszokomunijnych. Odnośnie szczegółów prosimy kontaktować się z księżmi i s. Eweliną. Zachęcamy do przystrajania okien i balkonów symbolami religijnymi. Z prośbą serdeczną zwracamy się do właścicieli samochodów o usunięcie na czas procesji pojazdów z ulic, po których będzie ona przechodzić. Na sprzątanie kościoła i placu przed świątynią zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

W czasie trwania oktawy Bożego Ciała zapraszamy każdego dnia o 17.30 na nabożeństwo czerwcowe i procesję przed kościołem.

W ramach duchowego przygotowania do uroczystości Bożego Ciała zapraszamy w najbliższą środę 18.06 po Mszy św. wieczornej na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. Z tej racji nabożeństwo czerwcowe będzie także po Mszy św.

W Boże Ciało, wieczorem o godz. 19.30 na Placu Litewskim. odbędzie się XII Koncert Chwały zatytułowany „W blasku świętości”. Gwiazdą wieczoru będzie Mietek Szcześniak, koncert poprowadzi Krzysztof Ziemiec.

Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na nasze Metropolitalne Seminarium Duchowne.

Dziękujemy za materialne wsparcie kościoła i dalszych prac budowlanych. Obecnie spłacamy zamontowane pozostałe elementy wystroju ołtarza. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości konsekracji naszego kościoła a szczególnie tym, którzy pomagali w przygotowaniu i oprawie liturgii, sprzątaniu kościoła i otoczenia wokół niego. Dziękujemy darczyńcom, zwłaszcza ciastkarni „Nina” za smaczne wypieki. Niech Chrystus nasz Król, któremu została poświęcona ta świątynia obdarza wszystkich dobroczyńców obfitym błogosławieństwem.