Ostatnia aktualizacja strony: 20.04.2014 r.

OGŁOSZENIA:

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Tradycyjnie w tym dniu wysłuchamy listu Ks. Rektora KUL, a ofiary na tacę będą przeznaczone na rzecz naszej katolickiej uczelni.

Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Do soboty trwa w parafii nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie, po Mszy św. wieczornej na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego będziemy obchodzić święto patronalne Caritas. Dla całego świata, a szczególnie dla nas Polaków będzie to radosny dzień kanonizacji naszego ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II. W duchowej więzi ze wszystkimi uczestnikami uroczystości kanonizacyjnej w Rzymie, w naszym kościele podczas wszystkich Mszy św. wyśpiewamy uroczyste „TE DEUM”, jako akt wdzięczności za świętego Papieża Polaka. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie też możliwość indywidualnego uczczenia relikwiiz krwi Jana Pawła II, które otrzymaliśmy po jego beatyfikacji w 2011r. Niech wyrazem radości będą przystrojone wizerunkami Jana Pawła II okna i balkony naszych domów. Wywieśmy też naszą narodową flagę. Zachęcamy wiernych do skorzystania z telewizyjnej transmisji uroczystości. Pamiętajmy jednak, że transmisja nie zwalnia nas z uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii w kościele.

Dziękujemy za materialne wsparcie kościoła i dalszej budowy. Obecnie trwa malowanie kościoła. Czekamy jeszcze na pozostałe elementy wystroju kościoła. Mamy nadzieję, że zdążymy je zainstalować przed konsekracją naszego kościoła, zaplanowaną na 08.06. Po świętach ruszymy też z dalszymi pracami przy centrum dzieci i młodzieży.

W najbliższy piątek 25.04 wyrusza z parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej. Uczestników informujemy, że autokar na lotnisko do Warszawy odjeżdża z parkingu przy kościele o godz. 15.00. Zbiórka wszystkich wyjeżdżających przy kościele o godz. 14.50.

Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.