Ostatnia aktualizacja strony: 15.01.2017 r.

Gościmy dziś w naszym kościele kapelę „Drewutnia”. Artyści, w części niewidomi lub niedowidzący, graniem i śpiewem ubogacają liturgie Mszy św. a po każdej Eucharystii dają krótki koncert. Przed kościołem można wesprzeć kapelę dobrowolną ofiarą oraz zakupić płyty z ich utworami.

W środę 18.01 rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o jedność wszystkich chrześcijan. Program spotkań ekumenicznych jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Jednocześnie przypominamy, że biorąc udział w nabożeństwach w kościołach innych wyznań możemy wspólnie się modlić, ale nie przyjmujemy żadnych sakramentów.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Wszystkim, z którymi spotkaliśmy się dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów. Dziękujemy także za ofiary, złożone podczas kolędy. Cieszymy się, że mogliśmy z Państwem rozmawiać o różnych sprawach rodzinnych, społecznych i parafialnych. Coraz częstszym problemem jest życie religijne młodych ludzi oraz podjęcie decyzji o wspólnym życiu i małżeństwie. W niektórych domach pojawia się też problem opieki nad osobami chorymi i starszymi. Były zapytania o czas realizacji budowy przedszkola. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż parafia nie może liczyć na jakiekolwiek zewnętrzne dofinansowanie budowy, ale będziemy się starać, by najpóźniej do połowy 2018 roku doprowadzić do końca inwestycję. W związku z tym jeszcze przez ten rok będziemy prosić o pomoc naszych parafian, mając nadzieję, że podobnie jak przy budowie kościoła, tak i tu wspólnym wysiłkiem dokończymy tę ważną inwestycję.

Każdego tygodnia, od poniedziałku do soboty zapraszamy do naszego kościoła na wspólny różaniec o godz. 17.30. Różaniec prowadzą poszczególne Koła Żywego Różańca.

Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. Ofiara Eucharystyczna jest bowiem najdoskonalszą formą modlitwy. Pamięcią modlitewną winniśmy otoczyć nie tylko zmarłych. Modlić się należy również za żyjących. Jest wiele okazji, z racji których możemy gromadzić się wraz z bliskimi na Mszy św. np. rocznice ślubu, imieniny, urodziny czy ważne wydarzenia. Msza św. byłaby dla wielu z pewnością cennym prezentem. Nie zapominajmy o naszych bliźnich.