Ostatnia aktualizacja strony: 26.02.2017 r.

Pielgrzymka do Portugalii i Santiago de Compostella

W środę 01.03 przypada Popielec rozpoczynający w Kościele czas Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do Świąt Wielkanocnych. Już sama nazwa wskazuje jaki charakter ma ten czas. Dlatego postarajmy się przeżyć go w duchu wewnętrznej przemiany, walki z grzechem i naszymi wadami, podejmowania wyrzeczeń i postanowień oraz pełnienia dzieł miłosierdzia, jako naszej wdzięczności za ogrom miłosierdzia, którego dostępujemy w naszym życiu od Boga. Zewnętrznym wyrazem przyjęcia takiej postawy będzie posypanie głów popiołem w czasie Mszy św. w Popielec. Do naszego kościoła zapraszamy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

W czasie Wielkiego Postu będziemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek, dzieci na godz. 17.30, młodzież i dorosłych na godz. 18.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali dla wszystkich w niedziele o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo w I czwartek i I sobotę – po Mszy św. o 18.00. Spowiedź w I piątek rozpoczniemy o 17.00. Nabożeństwo – w ramach Drogi Krzyżowej.

Tradycyjnie, w I czwartek, po Mszy św. wieczornej będzie w kościele możliwość adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 24.00. Zapraszamy wszystkich na osobistą rozmowę z Jezusem.

W przyszłą niedzielę, z racji I miesiąca, po Mszy św. o 12.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich kół Żywego Różańca.