Ostatnia aktualizacja strony: 12.10.2014 r.

OGŁOSZENIA:

We wtorek 14.10 Dzień Edukacji Narodowej. Na modlitwę w intencji nauczycieli zapraszamy podczas Mszy św. i różańca.

W środę 15.10 udajemy się z naszej parafii na wspólne nawiedzenie nowego lubelskiego sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, które 04.10 zostało ustanowione w kościele przy ul. Bursztynowej na Czubach. Do sanktuarium dojeżdżamy własnym transportem lub autobusem miejskim nr 32, który z przed naszego kościoła jedzie na Czuby i w pobliżu sanktuarium ma swój końcowy przystanek. Nawiedzenie sanktuarium rozpocznie wspólny różaniec o godz. 17.20. O godz. 18.00 będzie Msza św. w czasie której zawierzymy opiece Matki Bożej naszą parafię. Po Eucharystii będzie krótka konferencja kustosza na temat historii i kultu związanego z cudownym obrazem. Następnie wspólna adoracja przed wizerunkiem Matki Bożej zakończona odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego ok. godz. 19.30. Mamy nadzieję, że wielu naszych parafian weźmie udział w tym pięknym spotkaniu z Maryją.

W czwartek 16.10 przypada dzień modlitw za Ojca Świętego i Kościół Powszechny. Będzie to jednocześnie 36r. wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Z tej racji na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. Po Eucharystii będzie możliwość ucałowania relikwii z krwi Papieża. Podziękowania i prośby przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II można składać w zakrystii przed Mszą św.

W sobotę 18.10 obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu przypada dzień imienin naszego księdza wikariusza. Do wspólnej modlitwy w jego intencji zapraszamy podczas Mszy św. o godz. 18.00. Na Eucharystię zapraszamy także pracowników Służby Zdrowia, z racji ich patronalnego święta.

W najbliższą niedzielę 19.10 przypada w Kościele „Światowy Dzień Misji”. Z tej racji ofiary na tacę będą przeznaczone na katolickie dzieła misyjne.

Osobom zainteresowanym przypominamy o konferencji dla rodziców i chrzestnych. Na spotkanie zapraszamy do naszego kościoła w czwartek 16.10 po Mszy św. wieczornej.

Dziękujemy za pracę i ofiary na rzecz kościoła i dalszej budowy. Bóg zapłać! Naszą wdzięcznością jest szczególna pamięć modlitewna w waszej intencji! (Msza św. w niedziele o godz.12.00).

Zbliża się listopad, miesiąc w którym polecamy dusze naszych zmarłych modlitwom Kościoła w wypominkach. Również w naszym kościele będziemy modlić się zarówno modlitwą różańcową, jak i podczas Mszy św. Wzorem ubiegłych lat, do państwa domów trafią koperty z kartką wypominkową i propozycją dnia modlitwy za zmarłych z poszczególnych rodzin (data zaznaczona jest na czerwono). Jeśli wskazany dzień odpowiada, prosimy o wypełnienie kartki imionami zmarłych i złożenie w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Jeśli proponowany termin nie odpowiada, to prosimy o kontakt z duszpasterzami, by dokonać zmiany. Osoby nie mieszkające na terenie parafii a uczęszczające do naszego kościoła mogą otrzymać kartki wypominkowe w zakrystii.

Przypominamy o nabożeństwach różańcowych w naszym kościele. Zapraszamy codziennie o 17.30! Dzieciom przypominamy, że każdego dnia losujemy figurę Matki Bożej, która na jeden dzień zagości w domu wylosowanego dziecka.