Ostatnia aktualizacja strony: 16.11.2014 r.

OGŁOSZENIA:

W ramach promocji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, gościmy dziś z kazaniami ks. prałata Stanisława Janeczka, profesora naszej katolickiej uczelni, niegdyś wikariusza w tutejszej parafii. Wizyta księdza profesora jest także związana z zapowiedzianą przed tygodniem zbiórką ofiar na rzecz KUL, którą po Mszach św. przed kościołem przeprowadzają pracownicy i studenci tej uczelni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę 23.11 (ostatnia w roku kościelnym) przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu w naszym kościele obchodzić będziemy odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00. Do udziału w głównej uroczystości serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, wszystkie grupy działające w parafii oraz gości, którzy z sąsiednich wspólnot przychodzą do naszego kościoła. Odpust wiążę się z dziękczynieniem za łaski, których Chrystus udziela każdego dnia całej wspólnocie parafii. Szczególnym darem dnia odpustu jest możliwość darowania wszystkich kar doczesnych tym, którzy z czystym sercem przyjmą Komunię św. i pomodlą się w intencji Papieża.

W związku z odpustem prosimy o pomoc w uprzątnięciu placu i wnętrza świątyni. Sprzątanie będzie w sobotę (22.11), po Mszy św. porannej.

Do soboty włącznie, zapraszamy po Mszy św. wieczornej do naszego kościoła na trwającą nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla.

Dziękujemy za ofiary na rzecz kościoła i dalszej budowy. Bóg zapłać!

Przypominamy, że różaniec wypominkowy w naszym kościele odmawiany jest jeszcze do najbliższej soboty 22.11, codziennie o godz. 17.30.